20 Eylül 2013 Cuma

EV KADINLARI DAHA MUTLU :)

Gerçekten bir kez daha inandım ki bazen herşey üst üste geliyor,iş hayatından sıkılmış,hatta bıkmışken bu haberi okumak nasıl mutlu etti anlatamam :((
İngiltere'de yapılan ulusal mutluluk araştırmasının verilerine göre, ev kadınları çalışan kadınlara göre daha mutlu.Araştırma, ev kadınlarının evde vakit geçirirken daha az sıkıldığını ve kendini daha değerli hissettiğini belirtiyor. Kadınlar evde bebeğiyle vakit geçirmekten daha çok mutluluk duyuyor ve işe dönmek istemiyor.
(Çünkü kadın fıtratı bunu gerektiriyor)
Kadınların iş alanında daha çok rol almasını isteyen yeni bir düzenleme, karı koca çalışılması şartıyla 5 yaş altındaki çocuğun masrafları için aylık bin 200 sterlin (yaklaşık 3 bin 500 TL) gibi bir ödeme öngörüyor.

Araştırmada ayrıca, evlilerin bekârlara göre hayattan daha fazla keyif aldıkları ve daha rahat oldukları ifade ediliyor.(www.trthaber.com)
al işte bide burdan yak ...! :))

8 yorum:

 1. mutsuz olan evde de mutsuz olur. boş ver canını ne sıktı bilmem ama benim de ara ara hatta sık sık iş yerinde canımı sıkan memnuniyetsiz tavırlar sergileyen insanlar oluyor.
  iş yerinde memnuniyetsiz insanlar, eve gidince evde memnuniyetsiz insanlar...
  en iyisi biz kendimizden memnun olalım ;)
  Allah içine huzur versin inşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzelce anlatmışsın aslında can sıkıntı sebeplerini,
   Bazen insanın tahammül sınırı değişiyor :(
   Allah razı olsun,hepimize inşAllah
   Dua ile..

   Sil
 2. boşver bunları.. bekarlık sultanlıktır ;))
  not:senin için değil!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaw bu söz teselli(mi)oldu bize ??
   Hem değiştirdik zihniyetlerimizi,yok artık sultanlık filan :))
   Unutmaaa,:)

   Sil
 3. Bunu Ingilizlerin yaptigi bir arastirma sonucu dusunebiliyor onayliyoruz..asirlardir Kur'an ve sunnet anlatiyor zaten..guzel paylasim,sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki,batı o kadar içimize empoze edilmiş ki,onlar söyleyince tamam oldu diyoruz,onlar gibi düşünmek hiç rahatsız etmiyor bizi
   Aslında inancımızda insan doğasına aykırı hiçbişey yok,düşünebilsek...
   "İslamiyet batıdan gelse,hepiniz Müslüman olurdunuz"demiş ya üstad :)tam tespit
   Dua ile..

   Sil
 4. Kadınnların fıtratına aykırı zaten yoğun iş tempoları.
  Çoğunluk erkeklerle eşit olmak adına katlanıyor, eşitliktende ziyade üstünlük savaşı gibi görüyorum.(Müslüman şuuru olanları kapsamıyor bu dediğim)

  Ev kadınlarının da çoğu mutsuz çünkü şuursuz, televizyonun karşısından kalkmayan kadın ne kadar mutlu olabilir ve yuvasındaki bireylere ne verebilir.

  Şuurlu olmak lazım Müslüman Şuuru.. Önceliklede kadınların. Çünkü erkekleri de , nesilleri onlar yetiştiriyor.
  Allah yardımcımız olsun, Bende farklı bir pencereden baktım, konuyla pek alakası olmadı ama, üzüntü duyduğum bir nokta, hemde çokça..:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok haklısın,
   Yeni nesiller yetiştirecek anne adayları daha lise çağında kocayla nasıl başedilir,nasıl ondan üstün olunur,eğitimi alıyor adeta,sanırsın ki savaşa çıkacak !
   Bir neslin tv.ile içi nasıl boşaltılır şahit oluyoruz :(
   Nurettin YILDIZ'ın "saliha kadın projesini hepimizin evlerimizde uygulamaya koyması ve bütün anne ve anne adaylarının haberdar edilmesi gerek.
   Allah razı olsun,dua ile...:)

   Sil